Biedronka:Robot sprzątający z wifi

Biedronka zrobiła irobota dla Kowalskiego czyli hoffen robot sprzątający z wifi. Jak wiadomo sąsiad ma irobot to ja też chce mieć no ale zabawka tego typu jest jeszcze stosunkowo dość droga dlatego pojawiają się tego typu różnego wariacje od mniej znanych producentów. W tym przypadku zapewne to jakiś chińczyk z nalepką hoffena i polską gwarancją. Szkoda że biedronka nie robi filmików i testów jak to działa ponieważ narobiło się wiele podróbek co z irobotem mają tyle wspólnego jak Porshe do malucha.

Co my tu mamy

Hoffen robot sprzątający z wifi za 499 zł.

  • sterowany za pomocą aplikacji (ciekawe czy można wyznaczać strefy?)
  • możliwość zdalnego ustalenia harmonogramu pracy, jej rozpoczęcia lub zakończenia
  • w zestawie: szczoteczki zgarniające zanieczyszczenia, wyjmowany pojemnik na kurz, filtr, stacja dokująca oraz zasilacz
  • funkcja automatycznego ładowania oraz system antykolizyjny
  • idealny do odkurzania podłóg drewnianych, ceramicznych i wykładzin ( hmm jak sobie radzi z grubym dywanem ?)

Powiem tak. Bez testu to nie ma co oceniać bo znajdziemy wiele pomysłów tego typu jednak ich funkcja polega na odbijaniu się od ściany i bardzo często jak zobaczą schody to zjeżdżają po nich bezz chwili zastanowienia.Koleżanka kupiła sobie ostatnio robota od Xiaomi – tak wiem Xiaomi lepsze. Robot ten ma bardzo fajną funkcje skanowania pokoju i mimo że koleżanka ma schody zatrzymuje się i wraca z powrotem. Nie jest jednak idealny bo wjeżdżanie w nogi od fotela kończy się spektakularną wywrotką.

Jednak  jako jeżdzący odkurzacz sprawdza się dobrze i nie ma z nim problemów. Jednak koleżanka dała za niego 1600 zł a nie 500 zł. Dlatego po tego typu sprzęcie nie można oczekiwać za wiele. Dla mnie osobiście liczy się czy sam podjedzie i zjedzie z dywanu i czy nie będzie sie obijał od mebli oraz krzeseł. A i co najważniejsze jak będzie sprzątał. Nie widzę funkcji nakładania specjalnej maty która potrafi zbierać kurz z podłogi bo myciem podłóg tego nie nazwę. Mam nadzieje że opis akumulatorów jest prawdziwy i po roku czasu bateria nie wyzionie ducha. Problem z nonamemi jest taki że może nie być do niego części typu szczoteczki i dlatego tak ważnie jest wyjaśnienie użytkownikowi tego typu niuansów.

Co do zakupu zadecydujcie sami

Gdzie:Biedronka

Od kiedy:18.03.2019

Fotka:Gazetka biedronka.pl zrzut ekranu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.