Koniec z Citeam.pl

Grupa Allegro zapowiedziała koniec zakupów grupowych pod marką citeam.pl. Od 1 kwietnia 2014 roku serwis przestaje istnieć. Szkoda bo wprowadził on nową jakość na Polskim rynku zakupów grupowych. To on mocno rozreklamował dział podróży w naszym kraju i co pokazywały liczne fakty była to dość interesująca pod względem biznesowych cześć grupy.  Mogę tylko uspokoić że obecni klienci citeam mają dalej możliwość realizowania kuponów i nic nie zmienia warunków  umowy zawartych pomiędzy użytkownikami. Skąd pewnie taka decyzja?

Grupa Allegro najwidoczniej chce się skupić na głównym modelu swojej działalności jakim jest serwis aukcyjny Allegro oraz Tablica.pl.

Cała działalność serwisu jednak z założenia ma zostać przeniesiona na Allegro pod dobrze znaną marką jaką jest strefa okazji Allegro.

Jedna niestety dział podróży wydaje mi się że pójdzie w zapomnienie a szkoda bo zmieniał on tradycje polaków z długich wakcji na krótkie wypady. Na naszym rynku zostanie Groupon i Kupbon oraz większa liczba mniejszych serwisów które oferują te oferty.

Kto się z tego cieszy

Najwięksi gracze jak Groupon czy Gruper którzy mocno skorzystają na zniknięciu serwisu. Mam jedynie nadzieje że grupa Allegro pozostawi sobie serwis citeam.pl dla celów przekierowywania do strefy okazji. W innym przypadku wielu użytkowników będzie zawiedzionych tym że ich ulubiony serwis zniknął z powierzchni ziemi o tak po prostu.

Nie zapominajmy że znika gracz numer 2 na rynku zakupów grupowych co zmienia pozycje w branży wielu serwisów. Gruper awansuje na miejsce numer 2 , a kto będzie3 ? Czas okaże

Serwis działa na chwilę obecną jakby nigdy nic .

A czy wy się przywiązaliście jakoś do citeam.pl

A o to mail który dostałem

Fotka:własna skrzynka ,mail od citeam.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.