Lidl:Opaska sportowa Silvercrest za 79,90 zł

Opaski sportowe , bandy ,trackery czy zegarki upowszechniły się na dobre w naszej kulturze. Dzisiaj każda taka opaska może sprawdzić ilość spalonych kalorii ,dystans czy ilość kroków. Oczywiście dane te trzeba brać z przymrużeniem oka jednak jest to jakaś wartość na podstawie której możemy śledzić swoją aktywność. Nie po raz pierwszy Lidl oferuje swój smartband. Jak wypadnie tym razem?

Opaska sportowa silvercrest za 79,90 zł/szt

Opaska oferuje nam:

  • rejestracja tętna i aktywności, m.in.: kroków, spalonych kalorii, czasu trwania aktywności i snu ( czyli to co wszyscy)
  • zintegrowany akumulator litowo-jonowy (nie przypominam sobie wersji zegarków z wymiennymi bateriami?)
  • do 5 dni pracy w trybie czuwania ( oj bateria tutaj za dużo nie jest. Ciekawe co producent ma na myśli jako tryb czuwania)
  • funkcja budzika z alarmem wibracyjnym
  • z bezpłatną aplikacją do pobrania
  • 2 kolory

Cena na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo atrakcyjna . Jednak to tak na pierwsze wrażenie. Nie ma podania dokładnych parametrów akumulatora jednak mogę przypuszczać że ładowanie będzie bardzo często skoro w trybie czuwania jest tylko 5 dni. Nie ma podanego sposobu ładowanie co też jest ważną rzeczą. Co innego jest wyciągać pastylke jak w xiaomi mibandach do wersji 4 a co innego przykładać magnetyczną ładowarkę jak np xiaomi mibandh 5.Patrząc na budowę urządzenia mam wrażenie że wyciąga się pacek gdzie jest schowane gniazdo ładowania. Nic nie ma o wyświetlaczu ale patrząc zdjęcie to zwykłe lcd a nie amoled co będzie miało bardzo duże znaczenie przy pracy na zewnątrz a szczególnie na słońcu – wyświetlacz będzie kiepsko widoczny. Jak powtórzę wiele z powyżej podanych informacji to moje przypuszczenia które trzeba zweryfikować z prawdą ponieważ sklep nie podaje wielu danych.

A jaka jest konkurencja ?

Na allegro udało się znaleźć amazfit band 5 za ok 100 zł. Przewagą jest fajna aplikacją z dużą ilością tarcz, ekran amoled, badanie nasycenia krwi i działanie przez ok 15 dni. Według mnie warto dopłacić.

W mediaexpert w ograniczonej dostępności znalazłem xiaomi miband 4 za 79,90 zł. Urządzenie które w moim domu jest od kilku lat i wytrzymuje na baterii ok 2-3 tygodni.Duża ilość tarcz oraz ekran amoled. Minus to wyciąganie pastylki do ładowania ale bateria nadrabia tą niedogodność. Sądzę że jest to o wiele lepszy wybór niż silvercrest.

Uwaga. Szukając xiaomi mibanda 4 które nie ma za dużo na rynku możemy trafić na band 4 albo m6. Jest to podróbka która wytrzymuje dwa dni i ma ekran lcd. Cena od 35-60 zł.

Oferta lidl ważna od 19.09.2022

Zdjęcie:zrzut ekranu lidl.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.