Test ładowarki Silver Monkey 3XUSB Quick Charge 3.0

W dzisiejszych czasach osoba będąca w podróży bez ładowarki i powerbanka często nie wytrzyma z swoimi urządzeniami do końca dnia. Ilość urządzeń które musimy ładować systematycznie rośnie. Jeszcze 10 lat temu był to tylko telefon komórkowy. Jednak przez lata doszły do tego tablety oraz smartwatche. A co jak jesteśmy w podróży gdzie do dyspozycji mamy jedno gniazdko ładowania i wiele urządzeń? Tu z pomocą przychodzą ładowarki sieciowa usb z 2/3 a nawet pięcioma wejściami.Takim przykładem jest testowana od ponad miesiąca ładowarka marki Silver Monkey 3xusb z quick charge 3.0.

Ładowarkę Silver Monkey 3 x USB Quick charge kupiłem z czystej ciekawości na promocji za 39,99 zł. Normalna cena tej ładowarki wynosi ok 59,99 zł. Nie spodziewałem się od niej cudów szczególnie że nie znałem marki Silver Monkey.

Do rzeczy. Ładowarka z wyglądu jest biała . Posiada logo małpy nadrukowane na powierzchni i diode wskazującą zasilanie. Z tą diodą to fajny pomysł bo wiele produktów tego typu to zwykłe 3 porty bez żadnej diody.

Jeżeli chodzi o rozmiary to różnią się ona od dużej ilości przedstawicieli tego typu urządzeń. Po pierwsze gniazda usb znajdują sie z boku urządzenia, a nie na górze. Drugą kwestią są same wymiary ładowarki. Jest ona duża i niestety uniemożliwia wpięcie urządzenia obok ( np drugiej ładowarki). Nie przeszkadza to w sytuacji posiadanie jednego gniazdka do dyspozycji. Jednak w przypadku listew zasilających jest to już spory problem.

Ładowarka posiada 3 porty usb .Moc ładowarki to 25 W a prąd wyjściowy to 3 A. Ładowarka posiada 3 gniazdka i każde ma inne natężenie zadawanego prądu.Pierwszy od prawej to Quick Charge 3A z napięciem 3,6-6,5v.Jest charakterystyczny ponieważ usb jest zielone i posiada ikonkę szybkiego ładowania(a bynajmniej ja to tak interpretuje). Drugi port to 2A z napięciem 6,5-9v czyli tyle ile standardowe ładowarki w poprzednich generacjach smartfonów. Ostatnie ma 1,5 A 9-12v i jest najwolniejszy ze wszystkich.

Obudowa ładowarki wydaje się solidna w odróżnieniu od wielu produktów sprzedawanych w internecie. Ładowarka posiada zabezpieczenie przeciwprzepięciowe , przeciwzwarciowe oraz smart chip który kontroluje czy nie dochodzi do przegrzanie ,przepięcia ,przeciążenia lub w urządzeniu nie powstaje zwarcie.

Dioda ładowania zmienia kolor w zależności od napięcia

Patrząc na konkurencyjne produkty których pełno za kwotę 15 zł można odnieść wrażenie że ktoś tu zwariował z ceną. Jednak jak poczytacie opinię o dużej ilości tanich ładowarek to nagle okazuje się że nie mają Quick Charge a i natężenie prądu się nie zgadzają. Już nie wspominam o nagrzewaniem się tych urządzeń co wspominają użytkownicy.

Jednak jak spojrzycie na sklepy z elektroniką to ładowarkę z 3 usb da się kupić już za 30 zł. Jednak porty przeważnie mają 1x1A ,1x2A i 1×2,4A czyli o wiele gorzej niż w przedstawionej ładowarce Silver Monkey. W produktach za 15 zł użytkownicy opisują że natężenie ma się nijak z opisanymi na pudełku, a ładowarka często przy 3 urządzeniach dostaje zadyszki i piszczy. W produkcie Silver Monkey żadnych odgłosów nie ma.

Podsumowując jeżeli potrzebujecie ładowarki sieciowej która zaoszczędzi wam ilość gniazdek w podróży, lub domu to jest to bardzo dobry wybór. Mamy tutaj bardzo dobrą jakość wykonania oraz solidne parametry.Na minus jest jej wielkość oraz cena podstawowa no ale jakość kosztuje.

Gdzie można kupić produkt? Między innymi w sklepie x-kom oraz al.to oraz na serwisach aukcyjnych

Informuje również że nie jestem specem od elektryki więc jeżeli pomyliłem jakieś wartości to z góry przepraszam i dołączam stronę producent z pełnym opisem silvermonkey.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.